Kamperen bij de (schapen)boer, dat kan nu bij Peter & Sonja

Het naambord, dat eerder de boerderij sierde, krijgt nog een plekje aan de weg.

Kamperen bij de boer kan sinds 1 april aan de Kievesterweg in Rasquert. Peter Kruizenga en Sonja Post denken met hun camping De Ruige Venne vooral liefhebbers van rust en ruimte te trekken.

Peter is schapenhouder op de plek waar hij geboren is. Rond boerderij De Ruige Venne heeft hij 35 hectare land. Ook lopen schapen van hem op de zeedijk bij Noordpolderzijl en de ijsbaan in Rasquert. Sonja werkt bij Buurtzorg Bedum en Grandcafé de Hoek in Baflo.

Bijzonder: ze zijn op dezelfde dag geboren: 19 november 1969. Sonja was 1,5 uur eerder en mag zich dus de oudste van het stel noemen.

Peter geeft de schapen hooi. Hond Roxy is meestal bij hem in de buurt.

En nu zijn ze naast al hun activiteiten een camping begonnen. Sonja: ´Een eigen camping leek me altijd geweldig. Het Hogeland is een prachtig gebied waar genoeg te doen is. Ik vind het mooi om mensen de mogelijkheid te bieden om dat te ervaren.´

´Ook wilde ik er graag een leuke bedrijvigheid bij hebben in de zomermaanden. We kunnen vanwege de schapen niet op vakantie, maar ik moet wel mijn dagen opnemen.´

Behalve schapen heeft Peter ook vijf paarden.

´Peter reageerde eerst wat terughoudend. Met de caravan van mijn ouders hebben we twee boerencampings bezocht. Eentje was heel statig, daar zat de grijze golf en ontbraken tenten. De andere camping was gevarieerd, met tenten, caravans en campers. Dit vind ik leuk, zei ik tegen Peter. Nou, dat vond hij eigenlijk ook wel.´

Peter koos de plek voor de kampeerders uit, ten oosten van de boerderij waar de kampeerders zich zullen vergapen aan het weidse uitzicht. ´Dit is de beste plek. Het moet voor mij praktisch zijn. En je wilt de kampeerders natuurlijk niet voor je raam hebben.´

De gezellig ingerichte kantine/receptie.

Het bleek toch een behoorlijke investering: de aanschaf van een sanitaire unit, de aansluiting van water en elektriciteit en het plaatsen van een septic tank. Het oude melktanklokaal bouwden ze om tot kantine/receptie. Het resultaat mag er zijn.

Hun camping, aangesloten bij de SVR (Stichting Vrije Recreatie), telt elf plekken met stroomaansluiting en is geschikt voor tenten, caravans en campers.

Sonja´s zus is een dezer dagen proefgast. De echte vuurdoop is met Pasen, als er caravangasten komen. Voor eind mei, tijdens het Graspop-weekend, zijn er al diverse reserveringen. Een plaatsje op de camping zal zeker ook gewild zijn tijdens de zitmaaierraces die jaarlijks (dit jaar op 5 juli) op het land van Peter verreden worden.

Peter: ´We hebben er zin in, maar we vinden het wel erg spannend. Als de eerste gasten maar zijn geweest. Die kunnen ons tips geven. Voor verbeterpunten staan wij zeker open.´

Ze denken dat camping De Ruige Venne een schot in de roos kan zijn.

´We hebben Jan en Manna Wit gesproken die in 2022 gestopt zijn met hun boerencamping aan de Eenrumerweg in Baflo. Zij zeiden: toen wij begonnen aan ons avontuur wisten ook wij niet hoe het zou gaan lopen, maar de bezetting was in al die jaren prima.´