
Ze hebben de afgelopen weken flink hun best gedaan. De vrijwilligers van dorpsgidsenpraam d´Olle Delf in Winsum hebben hun vaartuig strak in de verf gezet.
Op camping Marenland waren de vrijwilligers (schippers, techneuten en gidsen) enkele dagdelen in wisselende samenstelling zoet met schuren en verven. De binnenkant moet nog afgewerkt worden, maar dat kan ook nog als de praam in het water ligt.

´We hebben het tot dusverre goed gedaan, er is geen lopertje te bespeuren. Al kun je die ook verdraaid moeilijk zien´, zegt Bert Hop lachend, wijzend naar de buitenkant van de platte praam.
Bert is een van de techneuten. ´Vorig jaar waren er problemen met de schroefas en heb ik mij als vrijwilliger aangemeld.´

Op Koningsdag (dit jaar op zaterdag 26 april) gaat het nieuwe vaarseizoen van start. Schipper/gids Eddy van Dijken vertelt dat het niet bij alleen de gebruikelijke rondvaarten blijft.
´We beginnen dit jaar met themavaarten. Begin mei hebben we een vroegevogeltocht met vogelaar Menno Zijlstra uit Sauwerd. De eerste drie zaterdagen van juni, juli en augustus varen we ´s middags naar Schouwerzijl voor een proeverij bij wijnboerin Elma Middel op Groot Maarslag. Vanaf Schouwerzijl wandelen we ernaartoe.´

´Campinggasten komen en vertrekken vaak op zaterdag. Speciaal voor hen introduceren we in juli en augustus vaarten op de woensdagavond.´
´En nu we toch reclame aan het maken zijn: buiten onze vaste vaarten om is een praamtocht bijna 24/7 te boeken voor groepen.´
Gedetailleerde informatie is te vinden op dorpsgidswinsum.nl.

